William Georg Rich

588448

WILIAM GEORG RICH, omkring sekelskiftet 1800/1900, olja på duk, signerad, pastoral vy, engelskt landskap, 40x67 cm.

Krackelyrer, slitage, blekt, dubblerad.

Konst, Äldre måleri

Rum 6

William Georg Rich

Budhistorik (6 bud)
4415344
4415341
850
4415333
600
4413279
4413278

Slutpris SEK:
91 EUR, 105 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.