August Sedelin oljemålning Vapen

588317

AUGUST SEDELIN (1850- ?): Karl XV till häst, signerad A. Sedelin -94, olja på papp-pannå, ca 34x25 cm

Skador i kanter där tidigare ram har suttit. I övrigt smärre slitage.

Konst, Äldre måleri, Specialauktion, Vapen & ordnar

Fack 14

Budhistorik (4 bud)

4407831
450
4407595
4405874
4392245

Slutpris SEK:
450
41 EUR, 47 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.