Kabinettskåp

587808

KABINETTSKÅP på benställning, 1700-tal, barock, fanerad med bl.a. valnöt, intarisa dekor, förgyllda beslag, inredning med lådor, höjd ca 159, 108x49,5 cm

Slitage, sprickor, nyckel saknas, nyckelskylt på benställningen saknas, senare skiva/topdel och lås

Möbler, Skåp, byråer

Rum 3

Kabinettskåp

Budhistorik (8 bud)
4413382
6 000
4411144
4 200
4407470
4407463
3 400
4392634
3 200

Slutpris SEK:
6 000
545 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.