Skrivbord Louis XV-stil

581907

SKRIVBORD, sk partnersdesk, omkring 1900, Louis XV-stil, fanérat i alm och valnöt, beslag i brons, långsidorna försedda med lådor, höjd ca 79, 182x90 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämnigen

Smärre ytskador

Ändringar/tillägg
PROVENIENS; Johan Mannerheim broder till den finske Marskalken Gustaf Mannerheim

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 19

Skrivbord Louis XV-stil

Budhistorik (20 bud)
4348843
22 000
4348841
21 000
4348779
20 000
4348832
20 000
4348779
19 500

Slutpris SEK:
22 000
2 000 EUR, 2 310 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.