Stringhylla 1960-tal design Nils & Kajsa Strinning

580483

NILS & KAJSA STRINNING, "String", hyllsystem, 1960-tal, ekfanér, bestående av: 7 grå sidogavlar för montering mot golv, 28 hyllplan (ca 76 x 30 cm), 7 hyllplan (ca 58 x 30 cm), tidningshylla (bredd ca 58 cm), vitrinskåp med skjutdörrar av glas (ca 78 x 40 cm), skrivklaff med fack och hyllinredning (ca 78 x 40 cm), etikettmärkt

Bruksslitage, glasdörrar med nagg, viss källarlukt

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Hyllor, Design

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (44 bud)
4335098
29 000
4335084
28 000
4335093
28 000
4335084
27 000
4335091
27 000

Slutpris SEK:
29 000
2 920 EUR, 3 318 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 774 kr.