Volkstedt Rudolstadt kandelaber rokokostil

580379

VOLKSTEDT PORZELLANMANUFAKTUR, kandelaber, porslin, Tyskland, Rudolstadt, 1900-talets mitt, rokokostil, för sju ljus, potpurri, dekor i form av dansande par, polykromt bemålad, detaljer i guld, märkt med tillverkarstämpel 1762, höjd ca 33 cm

Nagg

Keramik/Porslin

Rum 7, Hylla 4

Budhistorik (30 bud)
4339129
2 400
4339114
4339107
4339110
4339107
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.