Bergèrer

580076

BERGÈRER, 2 st. snarlika, 1700-tal, parisarbete i Louis XVI, träskuren dekor, bemålad, uppsvängd rygg, volutformade armlän, hörnfleuronger, avsmalnande kannelerade ben, rygghöjd ca 93-98 cm

Slitage, sprickor, tyg med fläckar

Möbler, Fåtöljer

Rum 20

Bergèrer

Budhistorik (2 bud)

4316935
3 400
4310481

Slutpris SEK:
3 400
309 EUR, 357 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.