Lackarbeten Kina

579953

ASKAR, 3 st., lackarbeten, Kina, 1800-tal, dekor av blomsterslingor samt figurscener, den större asken med emalj, höjd ca 4-10 cm

Slitage, retuscher/mindra lagningar

Orientaliskt, Konsthantverk

Lackarbeten Kina

Budhistorik (23 bud)
4343486
1 800
4327822
1 700
4327295
1 600
4325031
4325029
1 400

Slutpris SEK:
1 800
164 EUR, 189 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.