Porslin, empire

579688

URNA MED UPPSATS/CHAMPAGNEKYLARE, benvitt porlsin, empire, omkring 1800-talets andra kvartal, gulddekor med bladornamentik samt svanformade hänklar , höjd ca 38 cm

Nagg vid uppsatsen samt något bortnött gulddekor

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Monter 2

Porslin, empire

Budhistorik (19 bud)
4327992
4 400
4327991
4 200
4327756
4327989
4327756
3 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.