Spelbord Holland 1700-tal

579590

SPELBORD, Louis XV, Holland, fanerad med valnöt och lönn, dekor i bloemen-marqueterie, en låda, förgylld beslag, höjd 76, 74x49, totallängd 97 cm

Slitage, nyckel saknas

Möbler, Övriga möbler

Rum 3

Spelbord Holland 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

4331516
8 200
4309396
8 000
4309395
7 000

Slutpris SEK:
8 200
745 EUR, 861 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.