Byrå 1700-tal

579583

BYRÅ, 1700-tal, rokoko, fanerad alm och valnöt, 3 lådor, beslag i brons, snickarämbetets sigill, höjd ca 81, 116x57 cm, nyckel finns

Renoverad/fanérlagninga, senare lås, fanerbortfall

Möbler, Skåp, byråer

Rum 6

Byrå 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
4330569
17 000
4330416
16 500
4328599
16 000
4328599
13 500
4327059
13 000

Slutpris SEK:
17 000
1 545 EUR, 1 785 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.