Parti silver 3 delar

579520

CARL MAGNUS RYDBERG, silver, gräddkanna, Stockholm 1827, invändigt förgylld, tunnformad, delvis godronnerad, räfflad fot samt handtag, höjd ca 12 cm, vikt 128 g
DIEMONT, silver, gräddkanna, troligtvis Amsterdam, invändigt förgylld, omkring 1800-tal, dekor av pärllist, höjd ca 11,5 cm, vikt 166 g
SOCKERSTRÖARE, silver, England, London, 1800-tal , urnformad, höjd ca 16,5, vikt 137 g

Smärre slitage, lagning samt inskription på gräddkannan av Carl Magnus Rydberg,
sockerströare med smärre dekorskada

Silver

Monter 5

Parti silver 3 delar

Budhistorik (23 bud)
4327755
2 400
4327751
4327700
1 600
4316120
4316119
1 400

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.