Tallrikar Kina Famille rose 1700-tal

579347

TALLRIKAR, 8 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, vissa av djup modell, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 22-23 cm

Nagg, sprickor, lagningar, slitage

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (16 bud)
4331588
2 400
4331466
4331438
4331464
1 900
4331438
1 600

Slutpris SEK:
2 400
218 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.