Karin Björquist & Gunnar Cyrén ''Nobel'' serviser

579000

KARIN BJÖRQUIST, "Nobel" servis,18 st, benporslin, formgiven 1991, Rörstrand, bestående av: 6 kaffekoppar och fat, 6 tallrikar, 6 efterrättsskålar samt GUNNAR CYRÉN, "Nobel", bestickservis, 18 st, stål, Gense, bestående av 6 matgafflar, 6 matknivar, 6 kaffeskedar i förgyllt stål, diameter av mattallrikar ca 25.5 cm

Bruksslitage, mindre repor, ställvis förlust av förgyllning, enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin, Diverse

Budhistorik (11 bud)
4329735
6 800
4331456
6 600
4329735
6 400
4331455
6 200
4329735
5 600

Slutpris SEK:
6 800
618 EUR, 714 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.