Matta MMF

577998

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Bruna heden", matta, rölakan, formgivningsår 1931, signerad AB MMF, ca 180x262 cm

Fransarna med smärre skador

Mattor/Textilier

Matta MMF

Budhistorik (19 bud)
4327931
27 000
4323285
26 000
4327930
25 000
4323285
24 000
4326385
23 000

Slutpris SEK:
27 000
2 454 EUR, 2 835 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.