Ljuskrona 1800-tal

577239

LJUSKRONA, 1800-talets senare hälft, oscariansk, stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, 18 ljushållare, höjd ca 120 cm, diam ca 65 cm

Belysning, Ljuskronor

Makadamgatan 11, Helsingborg

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
4333438
19 000
4332969
18 500
4332691
18 000
4332691
16 500
4332273
16 000

Slutpris SEK:
19 000
1 727 EUR, 1 995 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.