Jordglob Ernst Schotte & Co

576602

JORDGLOB, 1800-talets slut, Schottes Erd-Globus, höjd ca 43 cm

Globen smutsad, pappersskador, fot med färgbortfall, något ostadig

Nautica/Technica, Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser, Tema

Jordglob Ernst Schotte & Co

Budhistorik (28 bud)
4337375
4334540
4337374
1 900
4334540
1 800
4337372
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.