Tony Emilson

575606

TONY EMILSON (1925-2015): Torso, monogramsignerad och daterad TE 96 (ristad signatur), plexiglas på träsockel, totalhöjd med sockel ca 186, bredd 50 cm, skulpturens höjd 94 cm; med belysning;

Läs mer

PROVENIENS: Konstnären Tony Emilson

Konst, Skulpturer, Samlingar

Rum 2

Tony Emilson

Budhistorik (5 bud)
4325098
6 000
4323507
5 600
4323504
4316810
4314936
1 900

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.