Carette Limousine

574476

CARETTE LIMOUSINE, med uniformerad chaufför, 1910-tal, litograferad plåt i rött och svart, detaljer i guld och grått, ekrade hjul helt i plåt, ställbara framhjul, öppningsbara bakdörrar, handbroms, glasad framruta, urverksdriven, längd 32 cm

Urverksfjäder har släppt i fästet, smärre lack och plåtskador

Leksaker, Diverse, Tema

Monter 26

Carette Limousine

Budhistorik (20 bud)
4336926
19 500
4336919
19 000
4336816
18 500
4336582
18 000
4336582
17 000

Slutpris SEK:
19 500
1 964 EUR, 2 231 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.