Brandredskap figurer möjligen Frankrike

570301

BRANDMÄN OCH REDSKAP, tidigt 1900-tal, bestående av: hästdragen pumpvagn med kusk, hästdragen vagn med 3 brandmän, utskjutbar stege, slangvagn, 10 lösa figurer, vagnarnas längd ca 23-24 cm, illustrerad fabriksförpackning medföljer

Vagnarna delvis med senare bemålning, enstaka figurer bättrade, brandslang till pumpvagnen torkad, smärre skador, förpackning med lagning på sidan, slitage

Leksaker, Diverse, Tema

Monter 28

Budhistorik (7 bud)
4337230
7 000
4337224
6 600
4337184
6 200
4336669
5 400
4321435

Slutpris SEK:
7 000
636 EUR, 735 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.