Urna Rörstrand i majolika

572746

URNA, 1800-talets slut, majolika, Rörstrand, med hänklar, dekor av jaktscen samt grotesker, underglasyrblått, delvis förgylld, höjd ca 38, diameter 46x37 cm

Mindre små

Keramik/Porslin

Rum 7, Hylla 6

Urna Rörstrand i majolika

Budhistorik (32 bud)
4269923
5 200
4269874
5 000
4269825
4 800
4269871
4 800
4269825
4 600

Slutpris SEK:
5 200
473 EUR, 546 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.