Hylla Alvar Aalto

571879

ALVAR AALTO, hylla, 5 dlr, med väggskenor, 1900-talets andra hälft, björk, märkning "Aalto Möbler Svensk kvalitétsprodukt", bestående av 2 väggskenor, 3 hyllplan, skenornas höjd ca 84, hyllplanens mått ca 90x25 cm

Brukslitage, smärre ytskador

Möbler, Hyllor, Design

Rum 12

Hylla Alvar Aalto

Budhistorik (41 bud)
4265013
5 600
4265007
5 400
4265005
5 200
4264858
5 000
4265003
5 000

Slutpris SEK:
5 600
509 EUR, 588 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.