Ljuskrona Karl Johan

571736

LJUSKRONA, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 4 ljus och 1 sparljus, stomme i mässing, förgylld, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90, diameter 66 cm

Belysning, Ljuskronor

Rum 4

Ljuskrona Karl Johan

Budhistorik (25 bud)
4265958
16 000
4265954
15 500
4265947
15 000
4265953
15 000
4265947
14 500

Slutpris SEK:
16 000
1 454 EUR, 1 680 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.