Sengustavianskt ornament

571482

ORNAMENT, möjligen dörröverstycke, sengustavianskt, 1700-talets slut, snidat och förgyllt trä, dekor i form av pilkoger, fackla samt bandrosett, mått: L 106 cm H 38 cm

Lagning, ålderspatina

Diverse

Baltzarsgatan 6, Malmö

Sengustavianskt ornament

Budhistorik (61 bud)
4264999
18 000
4264998
17 500
4264974
17 000
4264996
16 500
4264974
16 000

Slutpris SEK:
18 000
1 759 EUR, 2 057 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.