Matservis- och kaffeservisdelar Blå Blom

571289

MAT- & KAFFESERVISDELAR, 22 st, "Blå blom", Gustavsberg, benporslin, dekor av blå blommor i relief mot vit fond, 9 flata tallrikar diameter 24 cm, 6 djupa tallrikar diameter 22 cm, 3 assietter diameter 18 cm, 3 kaffekoppar med fat, 1 tekopp med fat

2 extra kaffefat, 5 extra tefat medföljer, smärre slitage och repor

Keramik/Porslin, Design

Monter 6

Budhistorik (26 bud)
4260942
4257865
4260939
1 900
4257865
1 800
4257855
1 700

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.