Fåtöljer samt stolar senempir

570870

FÅTÖLJER samt STOLAR, 2 + 2, senempir, fanerade i betsad björk, fåtöljerna med karmar i betsad bok, texilklädda sitsar, Baltikum, omkring 1800-talets mitt, höjd ca 89, sitthöjd 42 respektive 47 cm

Slitage, faneravslag, 1 fåtölj med skadad sits

Möbler, Fåtöljer

Hylla 9

Fåtöljer samt stolar senempir

Budhistorik (32 bud)
4257139
6 400
4257833
6 200
4257139
5 400
4257827
5 200
4257139
4 400

Slutpris SEK:
6 400
625 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.