Albert Rieger oljemålning

570863

ALBERT RIEGER (Österrike, 1834-1905): Landskap med kvarn vid fors, signerad och daterad Alb Rieger 1871, olja på duk, ca 96x78, förgylld praktram

Konst, Äldre måleri

Baltzarsgatan 6, Malmö

Albert Rieger oljemålning

Budhistorik (51 bud)
4258803
14 000
4258801
13 500
4258800
13 000
4258799
12 500
4258793
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 368 EUR, 1 600 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 774 kr.