Carl Abraham Rothsten oljemålning

570823

CARL ABRAHAM ROTHSTEN (1826-1877): Stegeborgs Slottsruin, monogramsignerad CAR, olja på duk, ca 53x71 cm

Krackeleringar, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 3

Budhistorik (38 bud)
4258521
13 000
4258518
12 500
4258514
12 000
4258511
11 500
4258513
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 270 EUR, 1 486 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.