Carl Abraham Rothsten oljemålning

570823

CARL ABRAHAM ROTHSTEN (1826-1877): Stegeborgs Slottsruin, monogramsignerad CAR, olja på duk, ca 53x71 cm

Krackeleringar, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (38 bud)
4258521
13 000
4258518
12 500
4258514
12 000
4258511
11 500
4258513
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 182 EUR, 1 365 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.