Mela Anderberg vas

570750

MELA ANDERBERG, vas, 1900-talets början, delvis genombruten reliefdekor av rosor och blad, Mela Anderberg, Rörstrand, signerad M A, höjd ca 10 cm

Obetydlig spricka

Keramik/Porslin

Mela Anderberg vas

Budhistorik (11 bud)
4256137
850
4256145
4256137
750
4256144
700
4256137
650

Slutpris SEK:
850
83 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.