Gunnar Nylund och Boris Stojkov figuriner

570648

GUNNAR NYLUND & BORIS STOJKOV, Rörstrand och Gustavsberg, 2 figuriner av stengods, 1950-/60-tal, glaserade, pingvinunge av Nylund med harpälsglasyr, igelkott av stojkov med rödbrun glasyr, signerad R GN SWEDEN och stämplad GUSTAVSBERG SWEDEN BORIS S, höjd ca 9 och 14 cm

Keramik/Porslin

Monter 13

Budhistorik

2018-09-14 kl 16:24
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.