Panelur med kvartsrepetetion 1900-tal

570618

PANELUR, 1930-tal, mässing, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, blånerade visare, ankargång, kvartsrepetetion, diameter 65 mm

Fungerar vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, tavla med spricka, bruksslitage

Klockor/Ur

Budhistorik (6 bud)
4252092
4246904
4240528
4240527
4240526
600

Slutpris SEK:
109 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.