Taburett

570576

TABURETT, gustavianska stockholmsarbeten, skuren dekor, förgyllda, stoppad sits, höjd ca 42 cm

Slitage, senare förgyllning, förstärkning, lagningar

Möbler, Övriga möbler

Rum 2

Taburett

Budhistorik (25 bud)
4261538
5 600
4261500
5 400
4261205
5 200
4261497
5 200
4261205

Slutpris SEK:
5 600
547 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.