Smyckesskrin Kina

570543

SMYCKESSKRIN, KIna, tidigt 1900-tal, stomme i trä med lackarbete, figurala motiv samt infattade mynt, höjd ca 31, samt 24x14 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse

Monter 8

Smyckesskrin Kina

Budhistorik (18 bud)
4256609
2 800
4256608
2 600
4256607
2 400
4256602
4256602

Slutpris SEK:
2 800
274 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.