Lykta

570485

LYKTA, 1800-talets första hälft, försilvrad stomme, behängd med olikslipad prismor, för 1 ljus, höjd ca 60 cm

enstak prismor saknas, nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 20

Lykta

Budhistorik (35 bud)
4260401
16 000
4260394
15 500
4260390
15 000
4260390
14 000
4260391
13 500

Slutpris SEK:
16 000
1 454 EUR, 1 680 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.