Lykta

570485

LYKTA, 1800-talets första hälft, försilvrad stomme, behängd med olikslipad prismor, för 1 ljus, höjd ca 60 cm

enstak prismor saknas, nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Lykta

Budhistorik (35 bud)
4260401
16 000
4260394
15 500
4260390
15 000
4260390
14 000
4260391
13 500

Slutpris SEK:
16 000
1 563 EUR, 1 829 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.