Ljuskrona Karl Johan

570475

LJUSKRONA, Karl Johan, för sex ljus samt sparljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, ljusarmar i form av delfiner, kronringen med dekor av växtornamentik, höjd ca 90, diameter ca 75 cm

Skev krongring, slitage, nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Ljuskrona Karl Johan

Budhistorik (5 bud)
4253879
12 000
4247294
7 400
4247293
4 800
4245132
1 300
4244421

Slutpris SEK:
12 000
1 172 EUR, 1 372 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.