Stereskop med 24 sterobilder 1800-tal

570467

STEREOSKOP och STEREOBILDER, 1860-70-talet, valnöt, tillsammans med 24 kolorerade stereobilder, sk. tissues, mestadels från Paris, Versailles.

Något blekta bilder, 2 med revor.

Nautica/Technica, Böcker/Kartor, Fotografi/fotolitteratur

Monter 9

Budhistorik (5 bud)
4255991
4255169
850
4254779
4254778
4252878

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.