Samling porslin Kina & Japan

570285

PORSLIN, 6 dlr, Kina och Japan, 1800-talets senare del/tidigt 1900-tal, höjd ca 5,5-26 cm

Åldersslitage, kannornas lockknoppar med skador

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Samling porslin Kina & Japan

Budhistorik (2 bud)

4256243
4249435

Slutpris SEK:
32 EUR, 37 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.