Huggare

569758

HUGGARE, svensk, m/1748-1856, svart läderbalja med två mässingsbeslag, p-stämplad klinga, längd ca 70 cm, klingans längd ca 56

Slitage, torkad balja, skruv saknas

Vapen/Medaljer

Monter 10

Huggare

Budhistorik (22 bud)
4255657
4255653
4255464
1 900
4255652
1 900
4255464
1 800

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.