Helmer Osslund oljemålning

569745

HELMER OSSLUND (1866-1938), Träd vid havet, signerad Helmer Osslund, olja på pannå ca 27,5x48 cm

Obetydligt färgbortfall, repa, smärre skada i pannån

Konst, Modernt måleri, Selected

Rum 6

Helmer Osslund oljemålning

Budhistorik (28 bud)
4258515
31 000
4247152
30 000
4247152
26 000
4258487
25 000
4247152
24 000

Slutpris SEK:
31 000
3 029 EUR, 3 543 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.