Albert Johansson Stapelvara Nr.13

563671

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Stapelvara Nr 13, signerad och daterad 1968 ā tergo, bemålat assemblage på pannå, i form av masker, ca 56,5 x 64,5 cm.

Konst, Modernt måleri, Selected

Kundcenter

Budhistorik (9 bud)
4199911
16 500
4199905
13 000
4195887
12 500
4193220
10 000
4193023
4 400

Slutpris SEK:
16 500
1 612 EUR, 1 886 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.