Superellips design Bruno Mathsson & Piet Hein

563298

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, bordsskiva i fanerad jakarand, spännben av förkromat stål, etiketter märk Fritz Hansen1983, höjd 72, 240x120 cm, cites intyg medföljer

Bruksslitage

Möbler, Matbord, Design, Selected

Rum 7

Budhistorik (19 bud)
4192363
16 500
4190615
16 000
4192362
15 500
4190615
15 000
4192361
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 612 EUR, 1 886 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.