Anders Olson skulptur

563122

ANDERS OLSON (1880-1955): Naken kvinna, signerad A Olson, gjutarstämpel Rosengrens Limhamn, brons, höjd ca 23,5 cm

PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling

Konst, Skulpturer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Anders Olson skulptur

Budhistorik (10 bud)
4198510
1 600
4194959
4198509
1 400
4194959
1 300
4195051

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.