Hertha hillfon skulptur

562955

HERTHA HILFON (1921-2013): skulptur, 1950-60-tal, glaserad terrakotta, delvis glaserad i gult, signerad H Hillfon, höjd 25, 20x20 cm

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Konst, Skulpturer, Selected

Monter 8

Hertha hillfon skulptur

Budhistorik (30 bud)
4195884
16 000
4195875
15 500
4195845
15 000
4195839
14 500
4195815
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 563 EUR, 1 829 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.