Bordslampa NK 1930-tal

562923

NORDISKA KOMPANIET NK, bordslampa, 1930-/40-tal, fot av mässing, plåtskärm lackerad i grågrönt, undertill märkt NK 5760 9/5, höjd 53 cm, diameter 35

Slitage, ej funktionstestad.

Belysning, Bordslampor

Rum 7, Hylla 8

Bordslampa NK 1930-tal

Budhistorik (36 bud)
4196097
4 600
4196096
4 400
4194784
4 200
4196095
4194784
3 800

Slutpris SEK:
4 600
418 EUR, 483 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.