Ljuskrona av tenn 1920-tal

562845

LJUSKRONA, tenn, 1920-tal, för 6 ljus, sannolikt fantasistämplar, tre ljuspunkter för elektriskt ljus, dekor av vindruvor och ansiktsmaskaroner, höjd ca 77, diameter 42 cm

Slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktion, något sneda ljushållare, en krok avbruten och ersatt med gem

Belysning, Taklampor, Design, Metall

Rum 15

Ljuskrona av tenn 1920-tal

Budhistorik (17 bud)
4190565
4187436
4185079
4185078
950
4185076
900

Slutpris SEK:
109 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.