Bruno Mathsson fåtölj Karin

562738

BRUNO MATHSSON, fåtölj Karin 73, 1970-tal, DUX, stomme av förkromade stålrör på hjul, bärväv i grå smärting, djuphäftade plymåer med skinnklädsel, sitthöjd ca 36 cm

Brukslitage, bärväv med fläckar

Möbler, Fåtöljer

Rum 3

Bruno Mathsson fåtölj Karin

Budhistorik (33 bud)
4192572
9 400
4192569
9 200
4192567
9 000
4192565
8 800
4192556
8 600

Slutpris SEK:
9 400
918 EUR, 1 074 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.