Karmstol Finn Juhl

562641

FINN JUHL, karmstol, "Bo 72", Bovirke, Danmark, 1950-tal, teak, grå textilklädsel, sitthöjd ca 44 cm

Skadad klädsel, lagning vid skarv mellan rygg och armlän, ytmärken, något glappande fogar

Möbler, Stolar, Design, Selected

Rum 7

Karmstol Finn Juhl

Budhistorik (12 bud)
4193722
8 400
4193726
8 200
4193722
8 000
4193554
6 400
4192988
6 200

Slutpris SEK:
8 400
821 EUR, 960 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.