Soffa av Lysberg & Hansen Danmark

559411

LYSBERG & HANSEN, soffa, Danmark 1940/50-tal, stoppad klädsel, ben i jakaranda, höjd 83, längd 200 cm

HISTORIK
Lysberg och Hansen är en dansk möbelfabrik som varit hovleverantör till både det danska och svenska hovet.

Smärre slitage,

Ändringar/tillägg
CITES-Intyg medföljer

Möbler, Soffor, Design, Selected

Rum 11

Budhistorik (19 bud)
4200082
5 000
4200081
4 800
4200080
4 600
4200079
4 400
4200076
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.