Roland Svensson Skärgård

550777

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (5) "Skärgård", komplett svit med fem färglitografier, signerade och numrerade roland S. 50/350 vardera., rammått ca 48x58, 59x43, 62x46, 48x61, 47x63 cm;
Omfattar: "Våris", "Sommarhav", "Utskär/Jägaren", "Tjockan kommer in", "Höst Bullerö";

Läs mer

Ändringar/tillägg

Konst, Grafik, Tema

Roland Svensson Skärgård

Budhistorik (11 bud)
4202473
6 000
4202472
5 000
4200459
4 200
4186410
4186409
3 800

Slutpris SEK:
6 000
545 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.