Roland Svensson Årstiderna i skärgården

Föregående | Översikt | Nästa

550760

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Årstiderna i skärgården" (4), komplett svit med fyra färglitografier, 1983, signerade och numrerade roland S. 9/275 vardera, Edition Grafioteket., bladmått ca 40 x 50 cm, rammått ca 51x61 cm;
Omfattar: "Vårkväll Gillöga", "Sommarbris", "Höst i Nasen", "Vintermöda";

Läs mer

UTSTÄLLDA:
Prins Eugens Waldemarsudde,
"Roland Svensson skärgård, öar, hav",
2010-09-16 - 2011-01-18

Ändringar/tillägg

Konst, Grafik, Tema

Nybrogatan 32, Stockholm

550760 - Roland Svensson Årstiderna i skärgården
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (8 bud)
4169302
14 000
4167473
13 500
4168166
13 500
4167473
13 000
4168165
12 500

2 dagar kvar
Avslutas 2018-08-19
20:03   (21:03 )
AKTUELLT BUD SEK:
14 000
1 368 EUR, 1 600 USD
Utropspris SEK:
15 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.