Roland Svensson Årstiderna i skärgården

550760

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Årstiderna i skärgården" (4), komplett svit med fyra färglitografier, 1983, signerade och numrerade roland S. 9/275 vardera, Edition Grafioteket., bladmått ca 40 x 50 cm, rammått ca 51x61 cm;
Omfattar: "Vårkväll Gillöga", "Sommarbris", "Höst i Nasen", "Vintermöda";

Läs mer

UTSTÄLLDA:
Prins Eugens Waldemarsudde,
"Roland Svensson skärgård, öar, hav",
2010-09-16 - 2011-01-18

Ändringar/tillägg

Konst, Grafik, Tema

Visas på begäran

Budhistorik (33 bud)
4202698
35 000
4202640
34 000
4202520
33 000
4202504
32 000
4202518
32 000

Slutpris SEK:
35 000
3 182 EUR, 3 675 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.